Briketų užsakymas. SKAMBINKITE DABAR:
 
8 683 08828
 
Durpių briketai
Pjuvenų briketai
Akmens anglis
Kas geriau? Malkos ar kuro briketai?
Kietojo kuro skirtumai
Malkų ir anglies degimo ypatumai
Degimo procesas ir židinių kūrenimas

AKMENS ANGLIS

Akmens anglis yra nuosėdinė augalinės kilmės uoliena, sudaryta iš anglies, hidrokarbonatų ir įvairių priemaišų. Akmens anglis susidarė iš sukietintų ir suslėgtų augalinių liekanų, kurios buvo veikiamos aukštos temperatūros ir slėgio. Laikoma, kad didžioji akmens anglies telkinių dalis atsirado iš augalų, augusių pelkėse ir palaipsniui per milijonus metų virtusių anglimi.

Akmens anglis lengvai dega esant ir žemai temperatūrai ir tinka visiems kieto kuro katilams. Anglį galima maišyti kartu su šiaudų briketais ar durpėmis. Tarp senkančių energijos šaltinių akmens anglies yra vienos iš gausiausių.
Akmens anglių perdirbimo ir transportavimo infrastruktūros reikalavimai yra daug mažiau sudėtingi, palyginus su kitomis iškastinio kuro rūšimis, pavyzdžiui, naftos ir gamtinių dujų. Todėl anglis yra palyginti nebrangi kuro rūšis ir kol kas yra pigiausia iškastinio kuro rūšis.
Vienas iš didžiausių akmens anglies trūkumų - oro tarša. Deganti anglis išskiria du kartus daugiau CO2 nei kita iškastinio kuro rūšis. Daug kenksmingų dujų, įskaitant anglies dioksidą, sieros dioksidą ir pelenus, yra paskleidžiama aplinkoje, o tai tiesiogiai įtakoja visuotinį atšilimą ir "šiltnamio efektą".

Anglis turi mažiausią energijos tankį palyginus su bet kuriuo kitu iškastiniu kuru. Ji taip pat turi mažiausią energijos tankį tūrio vienete. Tai neatsinaujinantis energijos šaltinis, kurio atsargos senka ir kažkada baigsis.

2009 m duomenimis 10 valstybių turėjo 95% pasaulinių akmens anglies atsargų:

 Valstybė Pasaulinis atsargų kiekis ,%
 JAV 28.9
 Rusija 19
 Kinija 13.9
 Indija 10.2
 Australija 8.6
 PAR 5.4
 Ukraina 3.8
 Kazachstanas 3.4
 Lenkija 1.5
 Brazilija 1.1

 

 
© 2012 UAB "Viprė".
Visos teisės saugomos.