Briketų užsakymas. SKAMBINKITE DABAR:
 
8 683 08828
 
Durpių briketai
Pjuvenų briketai
Akmens anglis
Kas geriau? Malkos ar kuro briketai?
Kietojo kuro skirtumai
Malkų ir anglies degimo ypatumai
Degimo procesas ir židinių kūrenimas

DEGIMO PROCESAS IR ŽIDINIŲ KŪRENIMAS

Degimas - tai degios kuro dalies jungimasis su oru. Malkos užsidega esant 300 laispnių temperatūrai (pagal Celsijų), anglys - 600. Malkų degimo procesas vyksta, kai temperatūra yra 800 - 900 laipsnių, akmens anglių - 900 - 1200 laipsnių. Kai į pakurą patenka per daug oro, ji atšąla. Jei oro per mažai, degimas ne pilnas, dūmai juodi. Vandens garai išeina per dūmtraukį, o jei dūmtraukio sienelės šaltos (per platus dūmtraukis), vanduo sėda ant dūmtraukio sienelių, dūmtraukio plytos irsta ir pagelsta net iš išorės.

Apie 85 - 90 % kuro pirmiausia virsta dujomis ir tik 10 - 15 %. sudega kietu pavidalu. Dujos - tai anglis ir vandenilis. Kai kurios akmens anglies rūšys ir malkos dega ilga ugnimi, todėl pakura turi būti aukšta. Kitaip dujos atšąla ir išeina per dūmtraukį nesudegusios. 1 kub. m. oro esant 0 laispsnio temperatūrai sveria 1,233 kg., 20 laipsnių temperatūrai - 1,205 kg., 100 laipsnių temeratūrai - 1,13 kg., 150 laipsnių temperatūrai - 1,086 kg. Todėl dūmai kyla, o dūmtraukis siurbia. Vienam kg malkų sudegti reikia 6 - 8 kub. m. oro.


Židinius galima kūrenti ir rudąja anglimi, maišant ją su sausomis malkomis. Gamtos apsaugos reikalavimai draudžia kurui naudoti buitines atliekas: tapetų klijus, presuotų medžiagų likučius, sintetines atliekas, degančias mineralines medžiagas (anglį, sausą spiritą). Jokiu būdu negalima naudoti degančių skysčių, tepalo ar kitų netinkamų medžiagų. Jų deginimas kenkia ir jūsų sveikatai. Židinio ugnį galima dažyti: valgomoji druska liepsnai suteiks savotiško gelsvumo, o įbėrus į židinį vario chlorido, ugnis nusidažys žalia arba žydra spalva. Medžių šaknys gali padėti ukurti įvairiaspalvę skirtingų spalvų gamą, žybsėjimą, o obels malkos patalpai suteiks malonų kvapą.

 
© 2012 UAB "Viprė".
Visos teisės saugomos.